Navštivte Madeiru

Počasí v říjnu

Říjen je z pohledu počasí a klimatických podmínek ostrova Madeiry nevhodný k dovolené ani cestování především z důvodu vysokých srážek. Šance, že Vám celá návštěva ostrova proprší je relativně vysoká. Průměrně zde v průměru proprší 12 dní v měsíci během kterých spadne přes 90 mm vody.

Z pohledu teploty vody v moři či slunečního svitu by to však byl dobrý měsíc například pro turistiku. Průměrné denní teploty kolem 21 °C také nejsou nijak špatné. Vše hatí pouze zmíněné deštivé přeháňky.

  • maximální teploty v říjnu: 23 °C
  • minimální teploty v říjnu: 19 °C
  • dešťové srážky: 90 mm ve 12 dnech
  • denní doba slunečního svitu: 7 h.
  • teplota moře: 23 °C

Aktuální teploty online

 
Jaké je počasí na Madeiře v říjnu? O mnoho příjemnější než u nás v ČR leč nepříliš vhodné na koupání v moři. Průměrné denní měsíční říjnové teploty jsou 21 °C. Relativně malé rozpětí mezi minimální 19 °C a maximální 23 °C teplotou.

Podrobnosti o počasí

Nutno podotknout, že v rámci ostrova se nejedná o žádné rozdíly v závislosti na Vaší poloze na ostrově. Jak na severu, jihu, západu či východě jsou teploty téměř totožné s výjimkou vnitrozemských vysokých hor, kde se více drží vláha a oblačnost.

Slunce zde v říjnu září 8 hodin denně a máte pouze 50% šanci na slunečný den. Deštivých dnů je zde celkem 12 z 31, během kterých spadne na 90 mm vody.

Teplota moře

Co Vás jistě potěší je vysoká teplota moře 23 °C, které je ještě vyhřáté z letních měsíců. Ta je závislá na průměrné teplotě v předchozích dnech a týdnech. Celkový pohled na počasí na Madeiře po měsících se můžete podívat online.


Počasí v říjnu
5, 2
Tajné nabídky zájezdů na Madieru
Informace Madeira