Navštivte Madeiru

Madeira: počasí

Ostrov Madeira je místem jako stvořeným jak pro odpočinek, tak pro pěší turistiku. Ať už jste zastánci lenošení nebo aktivně strávené dovolené, tento ostrov Vás nezklame. Nabídne Vám zázemí na písečných plážích a nádherné výhledy na vavřínový prales, hluboká údolí a říčky padající ze strmých skal. Jaké počasí Vás přivítá v jednotlivých ročních obdobích?

Mírné klima | Léto | Aktuální počasí | Zima | Měsíční průměry

Mírné klima

Na Madeiře panuje po celý rok příjemné klima s teplotami mezi 16 až 25 °C. Stálé podnebí vytváří teplé mořské proudy kolem ostrova. Duben až září přináší teplé a suché léto, zatímco říjen až březen mírnou, vlhkou zimu. Vlhkost vzduchu je bez znatelnějších výkyvů, v průměru mezi 67 až 72 %. Počasí na Madeiře nejvíce ovlivňuje severovýchodní vítr vanoucí od portugalského pobřeží nebo horký vítr ze severní Afriky.Počasí Madeira

Léto

Kdo miluje slunečné dny a teplo, ten ať zavítá na Madeiru od června do září. Bezchybné počasí je zárukou skvělé dovolené a do bronzová opálené kůže. Letní průměrné teploty šplhají k 25 °C, ale výjimkou nejsou ani teploty nad 30 °C, zvlášť pokud vanou horké větry ze severní Afriky. Srážky se objevují pouze ojediněle. Jejich výskyt je nejhojnější v září, kdy proprší 9 dní v měsíci.

Aktuální počasí

  • nejteplejší měsíc: srpen + červenec
  • nejchladnější měsíc: leden + únor
  • nejméně srážek: srpen
  • nejvíce srážek: leden
  • nejteplejší moře: srpen

Podzim

Po celý podzim se můžete těšit z teplého počasí, ale vybavte se na cestu pláštěnkami a deštníky. V tomto období je zvýšená pravděpodobnost deště a bouří. Listopad je považován za nejmokřejší měsíc v roce, se srážkami až 110 mm. Podzimní teploty jsou přívětivé a v průměru se pohybují kolem 23 °C.

Zima

Na Madeiře nečekejte zimu, jakou znáte z našich končin. Spíše se podobá našemu jaru. Denní teploty se dotýkají 20 °C a téměř nikdy neklesnou pod 10 °C. Ostrov si proto oblíbili turisté ze severní Evropy, kteří zatoužili po doteku tepla. V zimě jsou časté lijáky, které ale nemají dlouhého trvání.

Jaro

Nastupují jaro je vlhké, ale brzy přebírá nadvládu suché počasí s vyššími teplotami. V březnu končí období dešťů a denní teploty dosahují 19 °C. V dubnu a květnu převažuje slunečno a teploty stoupají na 20 °C. Květen je začátkem dlouhých, letních dnů. Přečtěte si také o letišti Funchal.

Počasí dle oblastí

Hornatý povrch ostrova vytváří odlišné klimatické podmínky. Například Funchal je obvykle slunečnější a teplejší než ostatní regiony, protože jej chrání vysoké hory na severu. Sever a východ Madeiry je o něco vlhčí a chladnější, neboť do oblasti zasahují pasáty.

Naopak jih a západ chrání před nepřízní větrů hory. Pokud ale fouká vítr od západu, je tato oblast zasažena dešti, zatímco na zbytku ostrova je slunečno.

Měsíční průměry

Teploty [°C] leden únor březen duben květen červen črvnc srpen září říjen list. pros.
Průměrné 16 16 17 17 19 21 22 23 23 21 19 18
Maximální 18 18 19 19 21 23 24 25 25 23 21 20
Minimální 14 14 14 14 16 18 19 20 20 19 17 15
Moře 19 18 18 18 19 21 22 23 24 23 21 20

Madeira: počasí
4.7, 7
Tajné nabídky zájezdů na Madieru
Informace Madeira