Navštivte Madeiru

Počasí v únoru

Ptáte se jaké je počasí na Madeiře v únoru? Od cestovatelů, kteří v tento měsíc byli ve Funchalu je vidět, že je počasí velmi proměnlivé. Někteří píší o naprosto zkažené dovolené a jiní jim oponují se slunečným a teplým podnebím.

Bohužel se jedná o měsíc, kdy nelze počasí s jistotou předpovídat a můžeme zde maximálně uvést průměrné teploty a okolnosti, které Vám s rozhodováním zda se na tento krásný ostrov v tento čas vydat.

Průměry a celkový charakter

Únor patří mezi dva nejdeštivější měsíce v roce. Deštivá a zamračená obloha se obvykle střídá ze dne na den s krásnými slunečnými paprsky. Průměrné teploty se pohybují kolem 18 °C. Rozhodně nelze říci, že by celou dobu pršelo! Obvykle je zde však ráno a k večeru poněkud chladno, to se ale rychle mění a celý den se teploty průměrně pohybují od 14 °C do maximálních 22 °C.

Počasí je dobré na procházky, turistiku a přeci jenom se jedná o perfektní počasí ve srovnání s naší Českou republikou. Jedná se o jeden z nejlepších měsíců co se týká místní flory. Květiny zde v tuto dobu nádherně kvetou a pro znalce květin se jedná o životní zážitek.

Statistické údaje

Průměrná teplota moře na Madeiře v únoru je 18°C. Pravděpodobnost deště přes den je 25%. Průměrná denní doba svitu slunce je 5 hodin a 30 minut. Délka dne, tedy doba světla přes den je zde průměrně 11 hodin.

Aktuální počasí

 


Počasí v únoru
3.7, 3
Tajné nabídky zájezdů na Madieru
Informace Madeira