Navštivte Madeiru

Počasí v prosinci

Uvažujete o tom, že byste rádi strávili Vánoce či Silvestra u moře či chcete jen uniknout z předvánočního hektického období, ale nechce se vám opouštět vaše rodná Evropa? Potom vám můžeme doporučit prosincovou Madeiru.

Prosinec = ideální měsíc!

V době, kdy se v České republice již obvykle brodíme sněhem a probouzíme se do nevlídných mrazivých dní, totiž na Madeiře vládne skutečně pohádkové počasí. Přestože zimním obdobím prochází i Madeira, průměrné denní teploty zde dosahují obvykle úžasných 19 – 24°C. Tyto hodnoty jsou však samozřejmě průměrné, a tak není ničím neobvyklým, že se přehoupnou i přes 25°C. V opačném případě však spadnou na teplotu, která se pohybuje okolo 15°C.

Určitě si zde však užijete i sluníčka, neboť zde svítí v průměru 6–7 hodin denně. Jistě tak tedy máte šanci i na opálenou pokožku, takže nezapomeňte též krém na opalování. V zásadě platí, že teploty zde jsou o dva stupně nižší než jsou v listopadu.

Krásně, ale deštivo

Pláže na Madeiře jsou plné turistů i v prosinci

Pláže na Madeiře jsou plné turistů i v prosinci

Nebudeme vám ovšem lhát, že na Madeiře v tomto období neprší. Za celý měsíc totiž spadne v průměru 60 – 80 mm srážek. Prší zde obvykle zhruba 15 dní v měsíci, takže si můžete být jistí, že tu déšť zažijete i vy. Z hodnoty spadlých srážek si ale můžete snadno vyvodit, že vám zcela jistě celá dovolená neproprší.

Každopádně si určitě do svého zavazadla deštník přibalte. Pokud ovšem chcete svou šanci na suchou dovolenou zvýšit, potom vám doporučíme navštívit Madeiru ve druhé polovině měsíce, kdy prší o něco málo méně. V případě, že zde máte v plánu oslavit Nový rok, máte relativně vysokou šanci, že to bude s hezkým počasím.

Teploty moře na Madeiře v prosinci?

Pro ty z vás, kteří si svou dovolenou u moře neumí představit bez koupání v něm, máme dobrou zprávu. Teplota vody zde dosahuje hodnoty okolo 20°C.

To sice není nijak závratná teplota, nicméně na to, že jsme na březích prosincového Středozemního moře, je tato hodnota jistě zcela ucházející. Otužilí jedinci se zde zcela určitě vydovádí a ty zimomřivější jistě alespoň smočí palec, případně utečou k některému z vyhřívaných hotelových bazénů.

Co se týče větru, který je pro ostrovní oblasti typický, není ani Madeira výjimkou. Nejedná se však o žádný hurikán, průměrná rychlost prosincového větru se pohybuje od lehkého větříku, který krajinou pluje od 5 km/h až po silnější vítr, který může dosáhnout rychlosti 30 km/h. Takto silný vítr zde však není příliš obvyklý.

Aktuální počasí

 


Počasí v prosinci
4.8, 4
Tajné nabídky zájezdů na Madieru
Informace Madeira