Navštivte Madeiru

Madeira: Počasí v dubnu

Zdá se, že dlouhá a plíživá zima konečně předala své žezlo jaru a my se tak konečně můžeme těšit na vyhlídky teplejších a sluncem prostoupených dnů. Je však nutno dodat, že aprílové počasí může být v našich končinách hodně nevyzpytatelné. Pokud si tedy chcete užít jaro v opravdovém stylu, vyrazte například do prosluněné Madeiry, která je mimochodem nazývána jako ostrov věčného jara!

Po celý rok v rozkvětu

Svůj název si Madeira opravdu zaslouží. Díky tomu, že leží v Atlantském oceánu několik stovek kilometrů daleko od pevniny, je její počasí zcela závislé na proudění Golfského proudu. Ten na ostrov přináší po celý rok životadárnou vláhu, díky které je Madeira téměř neustále v rozkvětu.

Celkový roční rozptyl teplot tu není nijak závratný, takže pokud máte rádi teploty okolo 20°C, je pro vás tato lokalita ideální.

Jistota příjemných teplot

A na jaké konkrétně počasí se tu můžete těšit v dubnu? Průměrná teplota tu po celý měsíc pohybuje okolo 18°C, nicméně snadno vystoupá až na hranici 20°C. V některé dny však může překonat i tuto dvacetistupňovou hranici, takže se zde i snadno opálíte.

Nejchladnější teploty, které tu v dubnu můžete zažít, se budou pohybovat okolo 15°C, a to zejména v noci. Pokud jste tedy noční typ, určitě si též zabalte něco teplého na sebe.

Aktuální počasí

 

Deštník pouze pro jistotu

Další položka, která by ve vašem kufru pro jistotu neměla chybět, je deštník. Nemusíte se ale děsit toho, že vám zdejší pobyt celý proprší. Průměrně v dubnu spadne nijak závratných 50 mm srážek, přičemž deštivých dnů je tu pouze 6.

Pokud tedy nebudete mít smůlu, že se zrovna do nějakého deštivého dne trefíte, máte prakticky jistotu, že vám zde sluníčko bude svítit až 10 hodin denně!

Nejméně větrná část roku

Příjemným bonusem, který vám aprílový pobyt na Madeiře přinese, je nejmenší pravděpodobnost větrných dnů, a to dokonce z celého roku. Šance, že zde takový den prožijete je minimální – navíc vítr obvykle nefouká rychleji, než 20 km/h.

Na závěr je nutno dodat, že tohoto krásného počasí, které zde v tyto dny vládne, využívají profesionální cyklisté z celého světa, kteří trénují na začínající sezónu – pokud jste tedy alespoň trochu sportovně založení, určitě se na kole projeďte také. Ostrov věčného jara vám téměř jistě ze sedla učaruje!


Madeira: Počasí v dubnu
4, 3
Tajné nabídky zájezdů na Madieru
Informace Madeira