Navštivte Madeiru

Počasí v lednu

Lednové počasí na Madeiře je velmi příjemné. Pro srovnání ve Funchalu je v lednu pětkrát tolik slunečního svitu než u nás v Praze.

Denní průměrné teploty se pohybují kolem 20°C – teplota dostatečná pro koupání v moři nebo opalování na lehátku u bazénu. Jsou zde ovšem časté přeháňky.

Teploty ve vnitrozemí vs. sever

U tohoto ostrovu není dobré paušalizovat, počasí u pobřeží a Funchalu je v lednu velmi rozdílné oproti vnitrozemí. Ve vyšších nadmořských výškách velmi často prší a je zde především velká mlha.

Leden tedy není vhodným měsícem pro milovníky vysokohorské turistiky, protože nic neuvidí. Severní část ostrova je také velmi větrná.

Obecně lze říci, že klima na Madeiře odpovídá zemím severní Afriky, měsíční minima se pohybují kolem 14°C a maximální teploty přes 23°C. Nebe je v lednu relativně čisté od mraků, průměrné pokrytí mraky je 60%.

Sečteno a podtrženo: i v lednu se lze vydat na dovolenou na Madeiru do města Funchal, ale rozhodně to není bez risku a pokud patříte mezi milovníky sluníčka je vhodnější připlatit si za dovolenou například v Karibiku nebo Senegalu.

Aktuální počasí

 


Počasí v lednu
5, 4
Tajné nabídky zájezdů na Madieru
Informace Madeira