Navštivte Madeiru

Počasí červenec

Klimatické podmínky v červenci patří na Madeiře, podobně jako u nás v ČR, k nejlepším obdobím pro dovolenou v roce. Kromě jedné z nejvyšších průměrných teplot vzduchu, které se pohybují kolem 22 °C je červenec především měsícem s nejmenšími srážkami.

Prší totiž průměrně pouze ve 4 dnech v měsíci při kterých spadne kolem 6 mm dešťové vody. Ke skvělým teplotám se přidává ještě dlouhá doba, kdy na obloze bude slunce. 8 hodin je také nejvyšší hodnotou slunečného podnebí v celém roce.

  • maximální teploty v červenci: 24 °C
  • minimální teploty v červenci: 19 °C
  • dešťové srážky: 6 mm ve 4 dnech
  • denní doba slunečního svitu: 8 h.
  • teplota moře: 22 °C

O Madeiře se říká, že je to ostrov věčného jara. Pravda je taková, že počasí je zde do značné míry ovlivněno větrem, který vane od Atlantiku. Dále pak Golfským proudem a v neposlední řadě vysokými horami. Není se tedy čemu divit, že počasí je vskutku rozmanité. Co zde můžeme očekávat v červenci, tedy v první půlce letních prázdnin, kdy sem míří patrně nejvíce turistů?

Léto na Madeiře

V létě je na ostrově teplo, vlhko a na obloze jen sem tam nějaký mráček. Klasické přímořské podnebí, které přímo vybízí ke strávení příjemné dovolené. Pro Madeiru je v létě typické, že ráno je jasno, ale v průběhu dne se přižene pár mraků, které sestupují z hor. Klasické azurové nebe bez mráčku na Madeiře nečekejte. Mnoha lidem ale právě to velmi vyhovuje. Také teploty jsou zde stále příjemné, spalující žár letního slunce a vyprahlou kraji na Madeiře nenajdete. Právě proto se o tomto místě říká, že jde zde věčné jaro. Pro ty z vás, kteří mají rádi jaro nebo brzké léto, bude počasí na Madeiře naprosto ideální.

V červenci teploty dosahují k příjemným 25 stupňům. Noční teploty obvykle klesají k 17 stupňům. Pro mnohé je to naprosto dokonalé počasí, protože není vedro, ani zima. U nás se takových teplot dočkáme jen zřídkakdy, protože obvykle jde počasí z extrému do extrému. Naproti tomu na Madeiře je velmi stálé. Převládá zde mírné klima. Tropické teploty nad 30 stupňů se zde objevují v červenci jen zřídka.

Aktuální teploty

 
Nižší teplotu má také moře. Nejteplejší je právě v červenci a v srpnu, kdy teplota moře šplhá k 23 stupňům Celsia. Není to příliš, ale krásně osvěží.

Léto bez deště

Nejpříjemnější klima z celého ostrova je v hlavním městě Funchal, které se rozléhá na jižním pobřeží Madeiry. V létě zde prakticky neprší, neboť dešťové mraky od severu zachytí hory. Pokud navštívíte Madeiru uprostřed léta, můžete očekávat příjemné teplotní klima, které vybízí nejen ke koupání, ale také k turistice a poznávání památek.


Počasí červenec
5, 3
Tajné nabídky zájezdů na Madieru
Informace Madeira