Navštivte Madeiru

First Minute zájezd

Madeira, souostroví v severní Africe, každý rok láká velký počet turistů. Vybrali jsme pro vás zájezd, který nabízí nahlédnutí do tajů tohoto portugalského území.

Jestliže máte volno na začátku dubna příštího roku, zapište si do diáře termíny 3. – 11. dubna nebo 7. – 15. dubna. Celý zájezd si můžete koupit u cestovní agentury Invia za 13 990 Kč.

Protože Madeira náleží Portugalsku, ještě před poznáním tohoto ostrova se vypravíte do Lisabonu. Zde uvidíte náměstí Plaza do Comércio, Betlémskou věž, klášter svatého Jeronýma a historický výtah Santa Justa. Rozhodně stojí za to také výstaviště EXPO 98 s obřím Oceanáriem.

Porto Moniz a další kulturní dominanty

Následující den se dostanete do Funchalu, hlavního města Madeiry. To, že centrum ostrova je známé svou květinovou výzdobou, snad netřeba připomínat. Tato květinová dominanta vás jistě na první pohled upoutá a zavítáte na trh s exotickými druhy rostlin. Pro Čechy je zajímavý poutní kostel Panny Marie, v němž nalezl poslední odpočinek Karel I., poslední nekorunovaný český král.

Hotel na MadeiřePo zhlédnutí krás hlavního města se přesunete do rybářské vesničky Camara de Lobos. Není známa jen svým řemeslem, ale také historickou kuriozitou – pobýval zde někdejší britský premiér Winston Churchill. Přejděme ale k přírodním úkazům, jeskyním. V Sao Vicente navštívíte vulkanologické centrum a ve vesničce Porto Moniz jistě oceníte vykoupání se v krásném vulkanickém jezírku.

Nezapomenutelný zážitek je návštěva botanické zahrady. Přesně poté je naplánován „květinový festival“, na který zajděte a vychutnejte si místní kultury se zajímavými tanci a hudbou.

Občerstvení na Madeiře

Asi budete poměrně dost unaveni, a tak zájezd pamatuje na specifický jídelníček. Cestovní kancelář vám totiž zařídí ochutnávku tamních kaštanových specialit – svůj žaludek zasyťte polévkou, chlebem či koláčem. Poté si určitě zkuste chytit nějakou rybu.

Platby zájezdu

Za uvedenou cenu vám bude poskytnut průvodce, který dohlíží, abyste nepřehlédli žádnou důležitou akci. Dále částka obsahuje pojištění proti úpadku cestovní kanceláře a snídaně, ubytování i minibus. Naopak nejsou zahrnuty vstupy. Na ty si s sebou vezměte alespoň 60 eur. Pokud byste stáli o výlet katamaránem, vyjde vás na dalších 30 eur.

Při objednání do konce tohoto kalendářního roku je vybírána záloha 2 000 Kč na osobu.


First Minute zájezd
5, 1
Tajné nabídky zájezdů na Madieru
Informace Madeira