Navštivte Madeiru

Dovolená Madeira

Chystáte se někam za exotikou, ale zároveň blízko Evropy? Toto africké souostroví se jeví jako vhodné řešení.
Madeira leží u pobřeží severní Afriky a její spojení s naším kontinentem je umožněno tím, že náleží pod správu Portugalska (tvoří jeho autonomní oblast).

Nejdříve začněme fakty, které se od Evropy neliší. Ve směnárně totiž nemusíte hledat nějaké „madeirské koruny“, jelikož se zde platí eurem. Kurz vůči této měně je Českou národní bankou dlouhodobě držen na 27 Kč/EUR.

Po kulturní stránce se s výraznými odlišnostmi nesetkáte. I přesto, že souostroví nemá geograficky daleko k arabským zemím, spojení s Portugalskem mu zachovalo evropský ráz. Úředním jazykem je pochopitelně portugalština, ale vzhledem k velkému rozsahu turistického ruchu nebudete mít problémy ani s jinými světovými jazyky, zejména angličtinou.

(Nejen) za pěší turistikou

To, čím Madeira fascinuje, je tamní příroda, oblíbené jsou hlavně pěší turistiky. Další možnost, jak cestovat, je využít nějaký dopravní prostředek. Městská hromadná doprava je k dispozici pouze ve Funchalu, hlavním městě, ale po okolí se lze vydat jinými cestami. Mezi nejčastější řešení patří taxi a půjčovny aut – ty vozidla nabízejí většinou za poplatek 25-30 EUR na den. Kvalita infrastruktury na Madeiře bývá popisována jako velmi vysoká.

Lákadlo představuje i Atlantský oceán, který vás obeplouvá ze všech stran, a tak máte pocit, že je vlastně nekonečný. Svou popularitu si získaly projížďky lodí; zakoupit si můžete také cestu malým letadlem na ostrov Porto Santo.

Flóra na Madeiře

Madeira je někdy označována jako „ostrov květin“ – nejčastějším zástupcem z této oblasti jsou orchideje. Milovníci přírody si na své přijdou ve Funchalu, kde naleznou rozsáhlou botanickou zahradu. Komplex je velmi dobře udržovaný a seznámíte se díky tomu s druhy rostlin, o kterých jste možná doposud ani neslyšeli.

Pobřeží u Madeiry

Milovníci moře (v tomto případě spíše oceánu) naopak uvítají rozmanitost pobřeží. Jeho strmé skály lákají horolezce i zvědavce s fotoaparáty. Asi nejkouzelnější zážitek budete mít tehdy, když zde navštívíte vodopády.


Dovolená Madeira
5, 1
Tajné nabídky zájezdů na Madieru
Informace Madeira