Navštivte Madeiru

Doba letu na Madeiru

Chystáte se cestovat na Madeiru? Na tento portugalský ostrov se dostanete například se společností Smart Wings přímo z Prahy. Zajímá vás, jak dlouho trvá let na Madeiru, odkud můžete letět a přes jaké země? Pojďme si tuto problematiku více přiblížit.

Lety z Prahy na letiště Funchal vylétají v 12:20 našeho času a na Madeiře přistávají v 16:55 našeho času. Tedy 15:55 místního času (časový posun je -1 hodina). Odlet z Funchalu do Prahy je o hodinu později tedy 17:40 a přílet do Prahy v 22:10 našeho času.

Letecky na Madeiru

Let na Madeiru trvá přibližně 5 hodin. Jen pro zajímavost, do Portugalska je to 3,5 hodiny. Ostrov je od Prahy vzdálený přibližně 3193 km a nachází se v Atlantském oceánu.

Díky tomu, že Portugalsko i ČR jsou členy EU, stačí vám s sebou pouze platný cestovní pas nebo občanský průkaz a letenka. Na celém území Portugalska včetně Madeiry můžete pobývat bez víza.

Kudy poletíte?

Z ČR na Madeiru se sami prakticky nedostanete. Nejvýhodnější je letět prostřednictvím cestovní kanceláře. Můžete vyzkoušet německé cestovky, které mají výhodnější ceny letenek. Další možností jsou charterové lety.

Poletíte z Čech do Lisabonu, případně do Porta a teprve poté na Madeiru. Let z Lisabonu na Madeiru zabere přibližně 1,5 hodiny.

Poměrně levná cesta na Madeiru je přes Londýn. Z Londýna odlétá nízkonákladová společnost Easy Jet. Nejlepší variantou však zůstává přímý let z Prahy do Funchalu (hlavní město Madeiry). Od května do listopadu sem létá společnost Travel Service. Pokud se podíváte na ceny letenek, které se pohybují kolem 8 660 Kč, tak vychází jasně nejvhodnější variantou zakoupení zájezdu.

Letiště na Madeiře

Ostrov má velmi moderně zařízené mezinárodní letiště Santa Catarina, které se nachází ve městě Santa Cruz. Letiště je vzdáleno přibližně 22 km od hlavního města. Z letiště se do hotelu můžete dostat taxíkem nebo autobusem. Další variantou je půjčit si auto v jedné z mnoha půjčoven, které se v blízkosti letiště nachází. Autem můžete procestovat prakticky celý ostrov. Vypůjčení vozu na jeden den stojí přibližně 600 Kč.


Doba letu na Madeiru
4.7, 3
Tajné nabídky zájezdů na Madieru
Informace Madeira