Navštivte Madeiru

OSTROV MADEIRA 2019

Poznejte krásy Madeiry

Přemýšlíte, kam se vydat letos na dovolenou? Nechte se inspirovat ostrovním rájem Madeira, který je vyhledávaným turistickým letoviskem. Uchvátí Vás Porto Moniz s vulkanickými jezírky a přírodním koupalištěm, kvetoucí botanická zahrada Jardim Botanico da Madeira a kouzelná příroda s horskými štíty. České cestovní kanceláře pořádají zájezdy do oblastí Calheta, Canico de Baixo, Funchal, Machico a Santana.

Týdenní zájezdy

Za osmidenní pobyt v letních měsících zaplatíte částku již od 16 000 Kč. V ceně je nejen letecká doprava z Prahy, ale i snídaně. Přiletíte na velmi zajímavé letiště Funchal. Kdo se vydá na ostrov mimo hlavní sezónu, bude potěšen cenou od 13 000 Kč bez stravy. Přímý let trvá 4 hodiny a 30 minut a po příletu si musíte přetočit hodinky o jednu hodinu zpět (více v časový posun).

Ceny zájezdů do Calhety

A jaké jsou ceny zájezdů do jednotlivých oblastí, včetně letecké přepravy? Do okresu Calheta převažují zájezdy do čtyřhvězdičkových hotelů. Osmidenní pobyt se snídaněmi Vás vyjde na cenu od 19 490 Kč a s polopenzí od 24 490 Kč. Tato oblast je ideálním místem pro strávení klidné dovolené. Zvláštností jsou umělé pláže se žlutým pískem dovezeným z Maroka a portugalské Figueira da Foz.

Ceny zájezdů do Canica a Funchalu

Canico de Baixo je vyhlášenou rezidenční čtvrtí se spoustou vil a hotýlků. Zájezd do této oblasti stojí od 15 690 Kč se snídaněmi. Jedná se o druhé největší turistické centrum na ostrově a nachází se v blízkosti hlavního města Funchal. Toto město se rozkládá v přírodní oblasti a z jedné strany jej obepíná moře, z druhé hory. Cena zájezdu začíná na 12 290 Kč za osmidenní pobyt bez stravy, se snídaněmi zhruba 14 990 Kč.

Ceny zájezdů do Machica a Santany

Milovníci lodí si oblíbí město Machico. Přímo z pláže můžete pozorovat stavbu nových lodí. Zájezd do této oblasti Vás vyjde na cenu od 17 090 Kč se snídaněmi. Posledním turistickým okresem je Santana. Rozkládá se v malebném údolí hor a po jejím okolí postávají trojúhelníkové domky s doškovými střechami. Příjemně Vás překvapí cena zájezdu od 22 508 Kč.

Letenky na Madeiru

Vydáno: 26. září 2018

Zájezdy na Madeiru začínají někde kolem hranice 21 000 Kč a to se nejedná o All Inclusive nýbrž poznávací zájezdy se snídaní. Kolik ale stojí samostatná zpáteční letenka nejen z Prahy, ale i okolních států?

Pokračovat ve čtení…!

Víza

Vydáno: 16. září 2018

Je nutné zařizovat si při dovolené nebo individuální cestě na Madeiru vízum? Lze ho zařídit po příletu na letiště nebo je nutné vyřešit to před odletem ještě v České republice?

Pokračovat ve čtení…!

El. zásuvky

Vydáno: 16. září 2018

Je potřeba na Madeiře adaptér do zásuvky elektrické sítě nebo si vystačíte s klasickou nabíječkou, kterou používáme i u nás v ČR? Informace o typech elektrických zásuvek na Madeiře se dozvíte v tomto článku.

Pokračovat ve čtení…!

Pláže na Madeiře

Vydáno: 16. září 2018

Jaké pláže na Madeiře stojí za vidění a návštěvu? Soupis TOP 3 nejlepších pláží u pobřeží ostrova spolu s výpisem všech třiceti pláží i s jejich polohou na mapě najdete v tomto článku.

Pokračovat ve čtení…!

Teplota moře

Vydáno: 16. září 2018

Jakou teplotu má moře kolem Madeiry? Jaké průměrné teploty dosahuje voda v létě, jaké v zimě a jaký je měsíční průměr teplot v průběhu roku? Včetně teplot v tabulce najdete právě v tomto článku.

Pokračovat ve čtení…!

Ceny potravin na Madeiře

Vydáno: 16. září 2018

Článek o cenách naznačuje, že cenová úroveň na Madeiře je velmi podobná té Portugalské. Jelikož je Portugalsko jednou z nejlevnějších eurových zemí jsou ceny ve srovnání s například Anglií, Německem nebo Francií nižší. Ve srovnání s naší republikou jsou ovšem prakticky totožné. Jaké jsou ceny potravin?

Pokračovat ve čtení…!

Měna + kurz

Vydáno: 16. září 2018

Tento článek o místní měně a aktuálním kurzu na Madeiře bude velmi krátký. Důvodem je samozřejmě příslušnost ostrova k Portugalsku. Proč?

Pokračovat ve čtení…!

Fotogalerie

Vydáno: 13. září 2018

Před každým cestováním je nejlepším vodítkem foto nebo video dokumentace cílové destinace. Právě proto si v tomto příspěvku můžete prohlédnout mnou nafocené fotky přímo z putování po Madeiře. Po přistání jsme prochodili hlavní město Funchal, a následně z přístavu zamířili i do hornatého vnitrozemí. Příjemnou zábavu.

Pokračovat ve čtení…!

First Minute zájezd

Vydáno: 23. srpna 2018

Madeira, souostroví v severní Africe, každý rok láká velký počet turistů. Vybrali jsme pro vás zájezd, který nabízí nahlédnutí do tajů tohoto portugalského území.

Pokračovat ve čtení…!

Počasí v listopadu na Madeiře

Vydáno: 19. srpna 2018

Také máte rádi cestování a objevování nových míst, daleko na jih od naší republiky, ale ubíjí vás nesnesitelná vedra, která v letních měsících panují, a která k cestování příliš nevybízí? Anebo vám vadí všudypřítomní fotky chtiví turisté, kteří vám celkový dojem jenom kazí? Už vás napadlo odletět za neznámými krásami mimo hlavní sezónu? V tomto článku vám doporučíme listopadovou Madeiru.

Pokračovat ve čtení…!


Tajné nabídky zájezdů na Madieru
Informace Madeira